Cape East spaanläggning

Readyfortakeoff besöker Cape East

Charlotte som driver resebloggen readyfortakeoff.se besökte Cape East under våren för en spaweekend, ett besök som var väldigt uppskattat!

– Jag kan verkligen rekommendera ett besök på Cape East då det var otroligt häftigt och så enormt stort spa att det verkligen är värt att komma hit. Jag är glad att jag var här i två dagar för annars hinner man inte riktigt njuta av allt som finns här i lugn och ro, säger Charlotte.

Läs om hela Charlottes besök och upplevelse hos oss här:
https://www.readyfortakeoff.se/sv_SE/cape-east-spahotell-pa-sveriges-ostligaste-fastlandspunkt/

Alla nyheter

Fler länder väljer Cape East som Robinson-bas

Nu står det klart att även Finland kommer att spela in Survivor (Robinson) i Haparanda skärgård med Cape East som bas för produktionen. – Det känns fantastiskt att både Sverige och Finland valt Haparanda

Information

Sista chansen för denna vintern – besök oss innan 12 december!

Just nu får vi många bokningsförfrågningar inför vintern. Vår vintersatsning med direktcharter från Frankrike innebär att vi är fullbokade från 13 december till och med 31 mars. Men våren är snart här, passa på att säkra din avkopplande vistelse hos oss redan nu.